Sevgili 15 yaşındaki ben!

Bu benim 7 yıl önceki halime bir mektuptur!

Sakin ol be kızım. Şu an hayatında gerçekten iyi bir insan var ama o da daha çocuk, sen de çocuksun.  O yüzden birbirinizin kıymetini asla anlayamayacaksınız. Çocuktan ayrılışını rica ediyorum trajediye çevirme. Kutu falan hazırlayıp içine mektup yazıp dünya tatlısı bir insanı tüm okulun ortasında ağlatma. Kendine itiraf et artık; şımarıksın. Seneye tamamen yollarını ayıracağın iki tane kızcağızı hayatının odağı sanıyorsun. San san da biraz burnun sürtülsün oh. Belki herkese hemen canını teslim edecek kadar güvenmemeyi öğrenirsin ama neredeeee!!

Babanla iyi geçin. Odanı dağıtma ne olur zavallı teyzeciğinin hazırlanması gereken bir sınav var KPSS ... Yani sürekli senin arkanı toplamamalı. Hem seneye evleniyor alış yani. Daha fazla kitap okuma. Ayaklı hikaye gibi gezer oldun bir haller bir tavırlar. (Şaka tabii ki de oku hayatın boyunca yaptığın en iyi iş olacak. Ayrıca yazmaya ne olur devam et.) SAKIN SAYISAL SEÇME ya da seç genel kültür olur .............

Uluslararası lise öğrenci değişim programları ve sınavları var; puanın iyiyken git buradan. Şimdilerde buralarda çok fazla kan var ve çok da acı...

Anneanneni daha sık ara. Kaybedince tahmininden daha çok üzüleceksin...
İnsanlar hep aynı;  çokça yanlış insanı sevip çokça acı çekeceksin ama şunu söyleyebilirim ki en büyük aşk acın da dinecek yine düzlük var yolun bir kısmında. 22 yaşında o düzlüklerin birindesin işte.

 Hani şu aynı sırayı paylaştığın gözlüklü kız var ya! Hah işte o canın ciğerin olacak. Nisa sabit zaten kezzap döksen yok edemezsin hayatındaki yerini bu sebeple; kendi kendine vasiyetini yazıp da ona okuyup kızı sürekli ağlatma. Hayır vasiyet ne yani ne yaşıyorsun :D :D Geçen 21 yaşındaki Nisa ile eski yazılarını okuyup gülüştük. Kendi ölümünü düşündüğün yetmemiş bir de kızcağıza zorla düşündürtüp ağlatmışsın. Psikoloğa falan mı gitsen acaba :D Bir de yani öldükten sonra Nisa 'nın senin mezarına gelip ''OŞT'' diyeceğini düşünmüşsün buna yorum bile yapmıyorum alem kızsın be Sıla :D

Psikolog konusuna dönersek; bir sene sonra harbiden gidip antidepresana başalayacaksın. Hiç gerek yok. Hani o zamanlar sevdiğin çocuk var ya daha doğrusu seveceğin. Onunla görüşüyorsunuz bilmem kaç kilometreye rağmen. Bir kaç yıl sonra ama olsun. Hem düşündüğün gibi bir ilişkiniz olamayacak çünkü hayalettiğin gibi bir çocuk değil ama iyi bir dost olacak. Tiyatro ile arandaki bağı tekrar yapıp şu an yaşadığın hayata belki de vesile oluyor... O senin kırılma noktan.


Kilolarına dikkat et! Boy 1.60 kilo 55 maşallah! Seneye antidepresan falan derken elliydi atmış olur; bu dert olur sana diyeyim. Merak etme hep öyle tombiş kalmayacaksın ama sen yine de geceleri yemek yeme yani dikkat et. Üç santimcik daha uzuyorsun bu arada fazla boy kompleksi yapma. Kendinle şimdiden barış çok da barışma sonra şımarıklığının önünü alamıyoruz :D.
Sana kompleks yaptırıp bununla hegemonya kurmaya çalışan erkek arkadaşın olursa da koşarak uzaklaş! Kendini olduğun gibi sev.

O etek boyu ne öyle evladım! Ben utanıyorum lise fotoğraflarına bakarken. Ne olur öğretmenlerinin sözünü dinle kuru bağnazlık olsun diye değil seni korumak için söylüyorlar çünkü insanlar hayal ettiğin gibi değil.
Bir kaç sene sonra için bu da:

SAKIN SAÇINI BOYAMA. Harika bir rengi var çünkü doğal her zaman için en güzeldir.


MATEMATİK ÇALIŞ. Şımardığın yetti ana baba öğretmen diye iyice yaydın. Hazıra dağ dayanmaz be balım.


Öyle işte ufaklık öptüm seni.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kim Bu Kerem Yahu?

Savaş Satış

Kerem Özdoğan Konulu Teşekkür