İyi Gelmez Mi ''Çiziktirmek''

Bir hayat nasıl karıştırılır bir insana huzur nasıl batar da huzurunu batırır konu başlıklarındaki tüm sorularınızı cevaplayabilirim. Artık bu konunun tabiri caiz ise feriştahı oldum. Hani edebimle ahlakımla oturup acımı yaşayamadığım gibi bir de hiç haketmeyen bir sürü güzel kalpli insanı öyle alkışlanılası üzdüm ki şu amerikan dizilerindeki kapitolün sembolü tiki kızlar gibi hissediyorum kendimi. Bir tek you can't sit with us diye gezmediğim kaldı.

Diz boyu mersin çirkinliğine battım lise kabuslarımın birinin içine düştüm adeta. Sonra bu ortamdan kurtulup minnoş arkadaşlar edinip kendi halimde bir hayat yaşamak için nasıl uğraştığımı hatırladım. Dünya tatlısı twinlerim geldi aklıma. Pinguşumun o minnoş iyi kalpli sesi , denitokumun sarıldıkça içine çeken yumuşuk kolları. Kendine gel dedim sonra. Aç şuradan bir kitap oku güzelce. Al kalemi kağıdı eline bir şeyler karala. Çok mu bunaldın yaz. Dert mi görmedin be kızım da kendini böyle saçma meselelere üzüyorsun dedim. İlla ki üzüleceksen tren istasyonunda mendil satan o mavi gözlü dünyalar güzeli kıza üzül dedim. Ne bileyim fok balıklarına bile üzül ama şunun için can mı sıkılır dedim.

İç sesimle cebelleşirken bizim blogger tatlişko İrmo; Şeker Portakalı ile ilgili bir şeyler çiziktirmiş. Aklıma düştü hemen tozlu rafları kurcalayıp aradım buldum kitabı. Biraz güzelliğe biraz iyi bi kalbe ihtiyacım var sanırım deyip aldım elime Zeze'yi. Kalbime dokundu her kelimesi.

Ne bileyim bu yazıyla nereye vardım nereye varamadım bilmiyorum ama yazmak iyi geliyor bir de okumak. Eğer çok bunaldıysanız siz de benim gibi ya Küçük Prens'i ya da Şeker Portakalı'nı alın elinize. İçinizi o tatlı sıcak his kaplayana kadar da bırakmayın sakın. İyi geceler.Yorumlar

  1. İyi ki çiziktirmişsin balım. Bırak her şeyi akışına pinguşun da twinin de gelip sarmalicak seni (deniz bu konuda daha iyi tamam adsafsa) Çok seviyom. ÜZEMEZLER (SİLAH SMİLEY)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kim Bu Kerem Yahu?

Savaş Satış

Kerem Özdoğan Konulu Teşekkür